KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752083
nr 1475 2083
Clara Löfgren
(1843-1923), Sverige
Oljemålning, Signerad, Syrénknippe. Olja på pannå, 37x43, yttermått inklusive ram: 44x50 cm
Clara Löfgren, svensk målare född 1843, död 1923.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:39:54
20/6 12:30:02
1.500 kr
20/6 19:32:00
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer